Útulňa Ramža

Útulňa Ramža (1260 m) je častým cieľom turistov pri prechode hlavného hrebeňa vo východnej časti Nízkych Tatier. Keďže sa nachádza v lesnom poraste severne od chodníka, tak nie je veľmi dobre viditeľná, a preto sa treba držať vychodenej odbočky. Interiér je riešený jednoducho, na podlahe z udupanej hliny sú poschodové prične a funkčná pec. Pre nenáročných turistov je výborným miestom na prenocovanie. Pri útulni je ohnisko a miesta vhodné na postavenie stanov. Prameň pitnej vody sa nachádza asi 300 metrov západne od chaty.


Útulňa Ramža (1260 m) je častým cieľom turistov pri prechode hlavného hrebeňa vo východnej časti Nízkych Tatier. Keďže sa nachádza v lesnom poraste severne od chodníka, tak nie je veľmi dobre viditeľná, a preto sa treba držať vychodenej odbočky.
Interiér je riešený jednoducho, na podlahe z udupanej hliny sú poschodové prične a funkčná pec. Pre nenáročných turistov je výborným miestom na prenocovanie.
Pri útulni je ohnisko a miesta vhodné na postavenie stanov. Prameň pitnej vody sa nachádza asi 300 metrov západne od chaty.

PREVÁDZKA: celoročná bez hospodára
KAPACITA: 15 miest
CENA UBYTOVANIA: 0 € - vlastný spacák
PITNÁ VODA: ÁNO - prameň 300 m od chaty
MOŽNOSŤ STRAVOVANIA: NIE
PRÍSTUP: peši od sedla Čertovica, z obce Vyšná Boca a Bacúch

 


Kontaktné údaje:

www.nizketatry.sk/chaty/uramza/uramza.html
 

Adresa:

Vyšná Boca

Zaradenie

Zimná turistika, Horské chaty


GPS súradnice

48.913249 19.797084« Späť
Košicemax. 23°Cmin. 13°C
Bratislavamax. 22°Cmin. 12°C
Žilinamax. 23°Cmin. 12°C
Banská Bystricamax. 21°Cmin. 13°C